Kilka słów o autorze

piotr-rutkowski-2013-10-03-bNazywam się Piotr Rutkowski. Od ponad 20 lat pracuję w branży IT. W 2001 roku po raz pierwszy zetknąłem się z outsourcingiem, kiedy to firma Hewlett-Packard zatrudniła mnie do sprzedaży tych usług na rynku polskim. Po prawie 6 latach pracy w „korpo” zdecydowałem się przejść „na swoje”.

30 czerwca 2006 roku założyłem firmę doradczą SourceOne Advisory (www.sourceone.pl), której kluczowym obszarem działania było doradzanie klientom w projektach outsourcingu. No cóż… minęło 10 lat, a ja nadal robię to samo. Umowy, przetargi, modele oceny dostawców, katalogi usług, ale przede wszystkim budowanie modeli oceny jakości usług SLA/KPI.

Mając unikalną (tak myślę) wiedzę w tym obszarze, jakiś czas temu, zacząłem poświęcać nieco więcej czasu na ocenę efektywności działań firm – koncentrując się na właśnie na modelach SLA/KPI.

W 2015 roku oferta usług mojej firmy została rozszerzona o wdrożenia szwajcarskiego rozwiązania smartcockpit (www.smartcockpit.pl), które idealnie nadaje się do wspierania implementacji modeli KPI w firmach, a dzięki temu umożliwia managerom skoncentrowanie się na tym, co najważniejsze, czyli na podejmowaniu decyzji. A – jak sami doskonale wiecie – nie jest to łatwe w dzisiejszym natłoku informacyjnym.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o mnie nieco więcej – zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na LinkedIn, gdzie piszę o moich doświadczeniach, zrealizowanych projektach i publikacjach, których mam przyjemność być autorem.

Dziękuję, że poświęcasz swój cenny czas na czytanie mojego bloga!

🙂

 

Zastrzeżenie: Wszystkie moje wpisy na KPI-BLOG są efektem mojej wiedzy i doświadczeń z kilkunastu lat pracy w konsultingu. Inspiruję się też wiedzą wielu mądrych osób z którymi miałem dotychczas wielką przyjemność współpracować, jak również publikacjami uznanych światowych autorytetów w dziedzinie zarządzania, jak David Parmenter, Stacey Barr, Thomas J. Peters, Robert H. Waterman, Dean R. Spitzer, Robert S. Kaplan i wielu innych. Za każdym razem przykładam najwyższej staranności, aby podawać źródła informacji, jeśli pochodzą one od osób innych, niż ja oraz respektować prawa autorskie. Jeśli jednak by się okazało, że w którymś z moich wpisów nie podałem należycie źródeł/autora danej wiedzy, proszę poinformuj mnie o tym pod adresem: piotr.rutkowski AT sourceone.pl. Bardzo Ci dziękuję za pomoc!